Boj o peníze. Pošlapání svobody internetu Harley Davidson motocykl Policie |
Ano přátelé, to byli černí baroni. A to jsme i my současní uživatelé svobodného internetu. Nebyla lehká doba služby v armádě hlubokého orání lidských osudů v totalitě českých dějin.
Kdo si to pamatuje ještě dnes?
Dnes máme jiné starosti. Data. Informace. Peníze a nákupy smart (chytrých) přístrojů. Pobyt a debaty na sociálních sítích facebooku a nově G+. Twitter to je naše sdílení krátkých informačních poznámek a sdělení novinek. Někdo ohlásí i když se přežral a je mu šoufl. Jiný nebo jiná hledá kontakt, pokud se cítí sami.
Umělecké a výstižné tweety sdružují.
Nenechme se umlátit světem deprivovaných osobností politiků a mamonu autorů nebo spíše těch co na tom vydělávají, jako OSA. Ve světě působí i jiná sdružení a organizace, o tom podrobné informace máte.
Také krásné prasce, Boha jeho, škoda jich zožrať!
A teď k příteli Google.
NOVÉ ZÁSADY Vše se mění a předělává se vznikem služby Google+. Nové zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti začnou platit 1. března 2012.
Snadná práce s různými službami
Nové zásady jsou odrazem jednoduchého prostředí, ve kterém budete moci kdykoliv dělat, cokoliv potřebujete. Ať čtete e-mail s připomínkou, že máte naplánovat rodinné setkání, nebo najdete zajímavé video a chcete je sdílet, za všech okolností vám chceme umožnit snadné přecházení mezi Gmailem, Kalendářem, Vyhledáváním, YouTube a všemi dalšími službami, které byste mohli potřebovat.
Jste-li přihlášeni do Googlu, můžeme například navrhovat vyhledávací dotazy nebo vám přizpůsobit výsledky vyhledávání na míru podle zájmů, které jste uvedli ve službě Google+, Gmailu a YouTube. Lépe tak pochopíme, co přesně hledáte, zadáte-li například dotaz, který má různé významy – třeba pink či jaguar, a příslušné výsledky vám zobrazíme rychleji.
Když zveřejníte či vytvoříte online dokument, často potřebujete, aby si jej ostatní zobrazili a přispívali do něj. Pokud si budeme moci pamatovat kontaktní údaje lidí, se kterými obsah chcete sdílet, bude pro vás sdílení v libovolné službě či aplikaci Google mnohem snazší – bude stačit jen pár kliknutí a neuděláte tolik chyb.
A znovu Baroni:
Macháček - vysvětlete jak jste z dělnických peněz mohl udělat doktorát.
Imperialisti by se zaradovali, kdyby viděli jak mohou také vypadat důstojníci lidově demokratické armády.
Teď něco o svobodě a pokroku:
Internet má být svobodný, ne zdroj k obohacení jednotlivců. Ať si svoje autorské (často nechutné) myšlenky a vlastnické pokusy nechají doma v trezoru pod zámkem.
Všechny informace a myšlenky se mají dávat ven, aby se další učili inovovali a dělali svět lepším. Znepřístupnění a šikana uživatelů internetu nevede k ničemu dobrému. Rozvoj lidských individualit se potlačí a svět ovládne stádo blbců, v horším případě deprivantů.
A moc povede boj. Bude se válčit. Represe. Vězení. Boj o moc. Boj o peníze. Pošlapání svobody internetu je prvním krokem.
Člověk rozumný nezakládá nové a nové škrtící instituce ( PIPA, ACTA a tak dále)
Ve zkažených státech je nejvíce zákonů - praví moudří z věků.
Co o tom říká Josef Šlerka?
Cituji: V ACTA se nachází jedna nebezpečná věc a tou je presumpce viny. V podstatě se předpokládá, že kdokoliv je podezřelý, že nějakým způsobem distribuuje nelegální obsah, a na základě toho lze jednat a podezřelý musí dokazovat svoji nevinu. To jsou právě třeba namátkové kontroly počítačů na hranicích. A tohle je zásadní problém: předpoklad, že kdokoliv je vinen. Takový princip standardně v evropském právu nemá místo.
- Skutečný problém je, že se především velké nahrávací společnosti snaží udržet úplnou kontrolu nad distribučním kanálem, ze kterého mají příjem. A internet a obecně digitální technologie zpochybňují tenhle monopol na distribuční kanál. Nahrávací společnosti místo toho, aby nějak pružně zareagovaly, tak aby to bylo vstřícné vůči koncovým uživatelům, se snaží bránit svoji pozici. Tohle dokázal Apple se svým iTunes, kdy zajistil jednoduchou distribuci za relativně nízký poplatek a srazil značnou část tehdejšího pirátství. Takže do určité míry je ACTA prohra lidské fantazie s rigiditou. Zda je to cesta k cenzuře... no, ano, je, ale až jako podružný efekt. Primární efekt je neschopnost velkých společností se přizpůsobit síťové ekonomice, která přichází.
- OSA rovněž těží z principu presumce kolektivní viny. Předpokládá, že na prázdném médiu, které si koupíte, budete mít nelegálně stažený obsah a z něj tedy budete platit. Principiálně je to špatně. Ale říká se, že MegaUpload počítal s tím, že interpretům nabídne nějaké peníze za stažení MP3, aniž by za to platili uživatelé. Šlo by to z peněz, které MegaUpload získal z reklamy. A to je podle mého ukázka snahy nastavit takový obchodní model, který by část peněz vrátil tvůrcům a zároveň zůstal extrémně výhodný pro uživatele. Zase by to ale představovalo zásadní útok na nahrávací společnosti.
Tento spor je ekonomický a se svobodou souvisí až odvozeně.
Poznámka: Já to vidím tak, že je dobré se v současné době držet zásad Google. Nechápete? Aplikace i sociální sítě a jejich sdílení jsou zdarma a tak zůstanou. Jen prosadit dobrou reklamu. Tu platí ten bohatší.
Google má přátelský přístup a neblokujme jeho reklamy.
Na stránkách Google je bezpečno a oškubat z penízek nás tam filutové nemohou. Berou jinde. Prosím, ale neberte nám sdílení informací, nechceme být blbí otroci mamonu, peněz a vašich organizací.
Liberi esse non omnes didicerunt. Býti svobodnými, ne všichni se naučili.
Zdroj: sociální sítě G+, Josef Šlerka